1. Każdy pies, przybywający do Schroniska zostaje wpisany do Rejestru Komputerowego Schroniska.

W Rejestrze wpisuje się:

• Imię psa,

• wiek,

• datę przyjęcia,

• miejsce znalezienia,

• opis cech i ogólnego stanu zdrowia.

Pies po przybyciu do schroniska jest na 14- dniowej kwarantannie. Zostaje odrobaczony i zaczipowany. Po odbyciu kwarantanny jest szczepiony na wściekliznę, choroby zakaźne i kaszel kenelowy. Po 10 dniach od szczepienia zostaje wykastrowany

2. Osoby zainteresowane adopcją jednego z naszych podopiecznych prosimy najpierw o wypełnienie ankiety adopcyjnej, dostępnej na naszej stronie internetowej. Jeśli spodobają nam się warunki, jakie ma do zaoferowania potencjalny opiekun umawiamy się na wizytę w miejscu, w którym będzie mieszkać pies, w celu lepszego poznania opiekunów. Następnie zapraszamy osoby, chcące adoptować psa do Schroniska, aby podpisały umowę adopcyjną.

3. Należy pamiętać, że adoptując psa przyszły Opiekun zobowiązuje się do:

• Otoczenia właściwą opieką adoptowanego psa,

• zapewnienia mu: wiktu, opieki lekarskiej, bezpieczeństwa (właściwe zabezpieczenie miejsca i terenu, na którym przebywa, chronienie  psa przed ucieczką, przypadkowym wyjściem, pogryzieniem, kradzieżą itp.),

• leczenia psa według zaleceń przekazanych przy odbiorze psa,

• corocznego szczepienia psa przeciw wściekliźnie i innym chorobom wraz z poddaniem psa badaniu ogólnego stanu zdrowia u lekarza weterynarii z wpisem do książeczki i karty badań,

• niewypuszczania psa w miejscach otwartych bez dozoru,

• spełniania wszelkich obowiązków wynikających z prawa miejscowego.

4. Zanim zdecydujesz się na adopcję psa, zapoznaj  się z warunkami adopcji  ustalonymi przez naszą Fundację.

Umowa dostępna jest tutaj:

5. Fundacja ma prawo przeprowadzenia zapowiedzianych i niezapowiedzianych kontroli w miejscu pobytu psa, w czasie których Opiekun musi okazać psa i książeczkę zdrowia do wglądu.

6. WAŻNE! W dniu podpisania umowy należy mieć przy sobie:

• Dowód osobisty,

• obrożę,

• smycz.

ZANIM ADOPTUJESZ, PRZECZYTAJ, PRZEMYŚL…. WARTO.