Imię: Kornel
Wielkość: średni
Waga: 12,50 kg

Wirtualnym opiekunem jest Arleta i Kuba Wiśniewscy

Kornel to starszy, rudy średniaczek, który trafił do schroniska po śmierci swojego właściciela. Psiak jest bardzo smutny, jego ukochany człowiek odszedł a on znalazł się sam w nieznanym miejscu. Musimy dać mu trochę czasu, aby poznał opiekunów i im zaufał. Już teraz widać, że Kornel jest spokojny i łagodny, przyjaźnie nastawiony do ludzi jednak bardzo zrezygnowany. Może ktoś przygarnie tego staruszka, pokocha go i sprawi, że uśmiech znów zagości na jego pyszczku.