Imię: Mars
Ur.: 2017 r
Wielkość: duży
Waga: ok. 35 kg

Wirtualnym opiekunem jest Klasa 3a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie

Mars to duży psiak w typie dobermana znaleziony na terenie gminy Wieliszew. W pierwszych chwilach pobytu w nowym otoczeniu jest zdezorientowany i nieufny. Potrzebuje trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją, nieznanym miejscem i opiekunami. Na razie nie chce nawiązywać bliższych kontaktów z człowiekiem i zachowuje dystans. Został znaleziony w obroży widocznej na zdjęciach. Mars umie chodzić na smyczy i dobrze znosi jazdę samochodem. Szuka domku , w którym poczuje się kochany i bezpieczny.