Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych została założona 3 grudnia 2010 roku w celu niesienia pomocy bezdomnym, skrzywdzonym przez ludzi psom. Początkowo Fundacja działała w niewielkich pomieszczeniach, w których przebywało kilka psów. Czworonogi otrzymywały niezbędną pomoc weterynaryjną, były czipowane, szczepione i kastrowane. Wszystkie znajdowały nowe, kochające domy. Z roku na rok potrzebujących pomocy psów przybywało. Pojawiła się konieczność stworzenia miejsca, w którym pomoc uzyskałoby więcej bezbronnych stworzeń.

Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim powstało w styczniu 2012 roku. Początkowo znajdowały się w nim jedynie boksy zewnętrzne i pożyczone kontenery, które służyły za kuchnię, prowizoryczną łazienkę i pokoje dla pracowników. Warunki były bardzo trudne, pojawił się zatem kolejny cel- budowa pawilonu z ogrzewanymi boksami, lecznicą i częścią socjalną, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania schroniska.

W lipcu 2012 roku rozpoczęliśmy budowę. Najpierw powstały fundamenty pod budynek, następnie sukcesywnie kończyliśmy kolejne etapy prac budowlanych.
Niejednokrotnie organizowaliśmy zbiórki pieniężne, z których dochód przeznaczany był na pomoc w zakupie materiałów. Okres budowy to ciężki czas, gdyby nie pomoc darczyńców wszystko postępowałoby o wiele wolniej. Schronisko w większości samo finansuje budowę pawilonu.

Dążymy do tego, aby zbudować dla naszych podopiecznych miejsce, w którym będą czuły się komfortowo i dobrze. Psy z krótką sierścią, które nie poradzą sobie na dworze w okresie zimowym zamieszkają w pawilonie z ogrzewanymi boksami.

Część socjalna jest już gotowa. Mieści się w niej całodobowy gabinet weterynaryjny z salą zabiegową. Jest także szpitalik, w którym psy po zabiegach dochodzą do siebie. Posiadamy także salę edukacyjną, w której gościmy placówki oświatowe. Uczymy młode pokolenie humanitarnego traktowania zwierząt, uświadamiamy o problemie bezdomności psów w Polsce i ewentualnych możliwościach pomocy.

W 2016 roku oddaliśmy do użytku, naszym psom, budynek, w którym są boksy z podgrzewaną podłogą i z wybiegami. W budynku zamontowane są nawiewy, które w zimę dają dodatnie temperatury a w lato chłodzą.

W 2017 roku udało nam się pozyskać plac przed schroniskiem, na którym zaczynamy budowę placu zabaw dla psów.

Z ogromną wdzięcznością przyjmiemy każdy, nawet najmniejszy datek. Jeśli chcą nam Państwo pomóc, zachęcamy do odwiedzenia zakładki „Pomóż”.
Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!

Celem Fundacji są:

1. Niesienie pomocy porzuconym i krzywdzonym zwierzętom, głównie poprzez umieszczanie ich w schroniskach i prowadzenie działalności adopcyjnej.
  2. Organizowanie schronisk zapewniających skrzywdzonym zwierzętom właściwe warunki i opiekę weterynaryjną.
  3. Udzielanie pomocy placówkom i osobom fizycznym niosącym pomoc zwierzętom bezdomnym.
  4. Wspieranie wszelkich działań w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt.
  5. Działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt poprzez organizowanie i prowadzenie edukacji kształtującej podstawy proekologiczne, pełnie wrażliwości i odpowiedzialności z los zwierząt, zarówno domowych, jak i wolno żyjących.
  6. Współpraca ze szkołami i instytucjami w celu propagowania wiedzy dotyczącej ochrony i humanitarnego traktowanie zwierząt.

Ul. Modlińska 107B

05-110 Jabłonna