Benek potrzebuje pomocy

Cześć…

 

Mam na imię Benek, tzn. od wczoraj tak na mnie wołają. Mam około 1 roku dopiero, a czuję się jakbym przeżył już przynajmniej z 5 lat. Nie pamiętam, kiedy byłem zdrowy.

Ktoś bardzo dobry, zabrał mnie z ulicy, gdzie nie mogłem się odnaleźć. To jacyś dobrzy ludzie, bo tu gdzie teraz jestem, jest dużo takich psów jak ja. Im też pomogli. Dziś nawet byłem w stanie pozować do kilku zdjęć, żebyście mnie poznali. Jestem  już po dwóch wizytach u lekarza. Doktor potwierdził, że  długo choruję. Okazało się, że mam 41 stopni gorączki i babesziozę od kleszczy. Ledwo  chodzę na łapach, ale staram się… Potem okazało się, że mam bardzo chore oczy. Już rozumiem, dlaczego świat cały czas wydaje mi się niewyraźny. W oczkach mam obustronne entropiom, czyli wywinięte powieki, zwichniętą chrząstkę trzeciej powieki, obustronne zapalenie rogówki i zmętnienie oraz duży wrzód na prawej rogówce. Czeka mnie skomplikowana operacja oczu, ale ze względu na kwarantannę i chorobę odbędzie się ona dopiero za 2 może 3 tygodnie. Tak co dzień wymagam pielęgnacji oczu, podawania maści, leków itp. …

 

 

 

Być może kolejna operacja, która mnie czeka, będzie związana z uszami, mam obustronne zapalenie kanałów słuchowych, bo skóra stała się zgrubiała. Ale wierzę, że może samo przejdzie. Ogólnie jestem bardzo wychudzony, choć to chyba w tej chwili najmniej mi doskwiera. Moje łapki i tak ledwo są w stanie mnie utrzymać. Na przedniej mam duży ropień, a każda z łapek między opuszkami ma zapalenie skóry, to bardzo boli… Jak widzicie czeka mnie długie leczenie, a co gorsze, bardzo kosztowne.

Proszę pomóżcie mi wrócić do zdrowia, bym mógł jeszcze cieszyć się życiem, bym mógł sprawdzić co to zabawa, latać za piłką, wygrzewać się na słoneczku. Być może ktoś mnie kiedyś pokocha…. Mam dopiero roczek.

Wpłacać pieniążki można na konto Fundacji, która mi pomaga, która sprawiła, że mniej boli…:

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
ul. Modlińska 107B

05-110 Jabłonna

konto: 76801300062001001408650001

w tytule przelewu wpiszcie : Dla Benka

Jeśli ktoś wolałby pomóc mu przez allegro, oto link do aukcji BENEK vel BENIO

 

Dodaj komentarz

Twój adres mailowy nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

Możesz użyć tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

wyczyść formularzWyślij