W dniu 27.11.2017 Straż Miejska przywiozła do naszego schroniska 7 piesków odebranych interwencyjnie od mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego.
Wszystkie te maleństwa to suczki w wieku od 4 miesięcy do 3 lat. Pieski były poubierane w dziecięce kaftaniki, spodenki i pampersy. Ubrania były pozszywane bardzo ciasno, na stałe, aby psy nie mogły się z nich wydostać – w wyniku czego jedna z suczek ma bardzo zdeformowane tylne łapki, chodzi tylko na przednich.
U dwóch innych stwierdziliśmy też początki podobnych deformacji.
Wszystkie pieski mają liczne odparzenia, otarcia i wyłysienia na skórze spowodowane przez ciasne ubranka.
Jedna z suczek ma bardzo chorą skórę – jesteśmy w trakcie diagnostyki.
Wszystkie miały też bardzo długie pazury, które na pewno utrudniały chodzenie.

Oczywiście psy nie miały żadnej opieki weterynaryjnej, nie były szczepione ani odrobaczane. Nie wychodziły też na dwór, nie miały kontaktu z innymi ludźmi.

Został już złożony do Burmistrza wniosek o czasowe odebranie psów właścicielowi