Imię: Krecia
Płeć: suczka
Wielkość: mała
Waga:

Krecia to wspaniała suczka. Została znaleziona nad Wisłą. Przypuszczamy, że ktoś ją porzucił. Sunia nie ma dolnej żuchwy (złamanie lub amputacja). Samodzielnie pobiera miękki pokarm. Ma też liczne wyłysienia oraz WIELKI GUZ!!!
Sunia jest po badaniach krwi oraz USG. Badania krwi w porządku.

Opis USG:

Wątroba prawidłowej wielkości, miąższ o budowie prawidłowej do wieku, bez zmian zapalnych, bez cech zwyrodnienia, bez zmian naciekowych, ogniskowych. Brzegi wątroby gładkie. Pęcherzyk żółciowy nieposzerzony o budowie prawidłowej, ściana około 1,2 mm, bez zmian zapalnych, bez obecności złogów, drogi żółciowe nieposzerzone, brak zastoju żółci.
Żyły wątrobowe i cvc nieposzerzone, brak zastoju biernego w wątrobie. Układ żyły zwrotnej prawidłowy. Śledziona niepowiększona, miąższ jednorodny bez zmian naciekowych, ogniskowych, brzegi gładkie. Żyła śledzionowa nieposzerzona.
Nerki prawidłowej wielkości około 42×21 mm, miąższ o budowie prawidłowej bez zmian zapalnych, bez cech zwyrodnienia o prawidłowym zróżnicowaniu korowo rdzeniowym. Miedniczki nerkowe nieposzerzone, brak obecności złogów, widoczne drobne zwapnienia miąższowe, brak zastoju moczu. Moczowody nieposzerzone. Nadnercza nieposzerzone, bez cech rozrostu i deformacji o średnicy około 4.9 mm. Żołądek o zachowanej budowie warstwowej, ściana o średnicy około 4-5 mm bez zmian zapalnych, naciekowych. Dwunastnica, jelita czcze o budowie prawidłowej warstwowej bez zmian zapalnych, naciekowych, miernie zgazowane. Perystaltyka prawidłowa. Jelita grube o budowie prawidłowej warstwowej bez zmian zapalanych, bez zmian naciekowych, mierna ilość mas naturalnych. Trzustka niepowiększona o budowie prawidłowej bez zmian zapalnych, bez cech zwłóknienia. Brak nacieku zapalnego wokół. Pęcherz moczowy z niewielką ilością moczu, ściana miernie przebudowana nieco przewlekle bez zmian rozrostowych. W świetle dość obfita ilość osadu bez większych złogów. Cewka moczowa nieposzerzona bez zmian w budowie. Macica bez obecności w świetle płynnej zapalnej zawartości. Jajniki z obecnością drobniutkich torbielek jajnikowych. Brak płynu i brak powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej.
Ocena miednicy trudna ze względu na guz.
Brak płynu w jamie opłucnowych. Płuca bez zmian ogniskowych, rozrostowych. Brak płynu w worku osierdziowym. Mięsień sercowy prawidłowy do wieku. Brak zmian zwyrodnieniowych na zastawkach. Brak przeciwwskazań do znieczulenia.

Operacja guza w poniedziałek! Trzymajcie kciuki!
Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć Krecie finansowo (do pokrycia koszty badań, operacji) to będziemy ogromnie wdzięczni:

ul. Modlińska 107 B
05-110 Jabłonna
nr konta: 49 8013 0006 2001 0014 0865 0002
W tytule: Krecia

Paypal: fpbm_adopcje@wp.pl

Dane kontaktowe do opiekuna: 506 403 514

Rozliczenie:

wpłaty:
10,00 PANI JOANNA K.
10,00 PANI NATALIA G.
30,00 PANI ANNA W.
30,00 PANI MICHALINA R.
170,00 PAN ANDRZEJ F.
50,00 PANI AGNIESZKA P.
30,00 PANI MAGDALENA J.
40,00 PANI EWELINA P.
15,00 PANI PATRYCJA W.
70,00 PANI PAULINA K.
35,00 PANI MAŁGORZATA S.
60,00 ZŁ PANI MAŁGORZATA Ś.
30,00 ZŁ PANI KATARZYNA W.
20,00 ZŁ PAN PIOTR CH.
15,90 ZŁ PANI AGNIESZKA P.
17,00 ZŁ PANI JOANNA S.

RAZEM: 632,90 ZŁ DZIĘKUJEMY!

Wydatki:
Badanie krwi, RTG, USG- 230,00
OPERACJA: 980,00

Wczoraj (12.10.2015) Krecia miała operację. Operacja mastektomii paliatywnej. Sunia spokojnie przespała noc. Czuje się dobrze.

14.10.2015 r. aktualizacja

Krecia przeszła z powodzeniem dwa dni temu operację wielkiego guza, który wyrósł z jej brzucha. Guz ważył aż 600 gr! A cały psiak zaledwie 3 kg.
Krecia czuje się bardzo dobrze, chętnie spaceruje, czuje się teraz z pewnością lekko.
Apetyt nadal jej bardzo dopisuje!
Operacja została wykonana w lecznicy Legwet, koszt zabiegu to 980 zł.
Jeśli ktoś chciałby jeszcze dorzucić grosik będziemy bardzo wdzięczni :)

Zdjęcia Kreci z nowego domu, znajdziecie Państwo na naszym blogu : http://przyjacielebracimniejszych.blog.pl/2016/03/12/krecia-3/