Imię: Olivier
Rasa: mix
Ur. 2018
Płeć: samiec
Wielkość: średni
Waga: ok. 10 kg

Olivier czeka na wirtualnego opiekuna!

AKTUALIZACJA:
Olivier ma już zdjęte opatrunki i niedługo rozpocznie rehabilitację. Dobrze sobie radzi i powolutku zaczyna nadrabiać stracony czas. Jest mega przyjazny do ludzi, bardzo żywiołowy i wesoły. Musimy go jeszcze pilnować, żeby nie sforsował się za nadto. Olivier ładnie dogaduje się z suczkami. Na smyczy też dobrze sobie radzi, choć trochę treningu na pewno mu się przyda. Szukamy odpowiedzialnego i bezpiecznego domku dla tego szorściaka, który już tyle wycierpiał. Pokochaj Oliviera i zyskaj wspaniałego przyjaciela !

Olivier to pies, który w dniu 09.07.2019 wypadł z 3 piętra jednego z bloków w Markach. Toczy się postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy psiak sam wyskoczył czy został wyrzucony. Czy właścicielka zapewniała mu należytą opiekę i dbała o jego bezpieczeństwo ? Oczywiście pies został tymczasowo odebrany i dalszy jego los zależy od rozwoju postępowania.
Olivier po prawie dwóch miesiącach spędzonych w klinice weterynaryjnej trafił do schroniska. W lecznicy zdiagnozowano u psa obustronne zwichnięcie stawów nadgarstkowych. Lewy udało się zreponować w sposób zamknięty i ustabilizować opatrunkiem usztywniającym. W prawym niestety doszło do trwałego przemieszczenia kości promieniowo-pośrodkowej i odłamania wyrostka rylcowatego. Psiak przeszedł aż trzy operację, ale jest szansa , że wróci do sprawności. Na razie musi się nauczyć poruszania z dwoma kończynami przednimi usztywnionymi opatrunkami. Potem biedaka czeka kilkanaście tygodni rehabilitacji.
Koszty operacji i opieki ( 4383 zł ) są bardzo wysokie, więc prosiliśmy Państwa o pomoc w spłacie długu w lecznicy. Na konto fundacji wpłynęło 2490 zł na pokrycie kosztów leczenia Oliviera. Bardzo gorąco dziękujemy za każdą, choćby najmniejszą wpłatę. Teraz prosimy mocno trzymać kciuki za powrót Oliviera do zdrowia.

NIE KUPUJ – ADOPTUJ !

PIES, KTÓRY TRAFIA DO NASZEGO SCHRONISKA, OBJĘTY JEST 14-DNIOWĄ KWARANTANNĄ.
Jeśli w tym czasie nie odbierze go właściciel, pies zostanie: zaszczepiony, zaczipowany, wykastrowany i będziemy szukać dla niego nowego opiekuna.
——————————————-
Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety dostępnej na naszej stronie, zgoda na wizytę przed/po- adopcyjną, podpisanie umowy adopcyjnej.

Dane kontaktowe do opiekunów: 795 845 242
Jeśli jesteś zainteresowany adopcją, wypełnij ankietę adopcyjną »

Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim
Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
www.fundacjapsom.pl