Wiedzą co to dom, ale nie wiedzą co to dom pełen miłości i opieki. Jedyną miłość jaką zaznały to tą, którą darzą siebie nawzajem. Miały właściciela, ale nie przyjaciela. Trzymając się razem; pyszczek w pyszczek, łapka w łapkę straciły dom. Trafiły do schroniska a teraz błagają o wspólny, kochający dom.
W lutym 2018 roku psiaki trafiły do naszego schroniska. Ich właściciel nie dbał o nie tak jak powinien; nie kochał ich, służyły mu jako ochrona, która nie zasługuje nawet na odpowiednią ilość jedzenia. Buba i Rebus były dokarmiane przez wolontariuszy aż do momentu, kiedy ich właściciel z powodu stanu zdrowia i braku odpowiedzialności nie zapewniał im nawet podstawowych warunków do życia. Dały się nam poznać jako psiaki bardzo otwarte, towarzyskie i łagodne. Buba jest bardziej śmiała, dosłownie potrafi prosić o głaskanie, przytulenie i choć odrobinę ciepła. Rebus jest troszkę bardziej nieśmiały, ale wystarczy chwila i zaraz bierze przykład z koleżanki. Potrafią chodzić na smyczy, prawdopodobnie wiedzą jak zachowywać się w domu. Jest tylko jedno ale… muszą zostać zaadoptowane razem. Dlaczego? Znacie to uczucie kiedy druga osoba jest dla Was całym światem i nie wyobrażacie sobie z nią rozłąki? Kiedy nie wiecie co się z nią dzieje i nie możecie bez niej spać, jeść i normalnie funkcjonować? Kiedy dobro drugiego człowieka jest ważniejsze od własnego? Kiedy wreszcie naprawdę za kimś pójdziecie w ogień lub umrzecie z tęsknoty? Jeśli tak, to wiedźcie, że psy też się tak przywiązują do innych psiaków, że ich lojalność i wierność jest dla człowieka niewyobrażalna. To właśnie łączy Bubę i Rebusa.
Te dwa niezwykłe psiaki nie mogą dłużej czekać. Zasługują i potrzebują kochającego domu. Człowieka odpowiedzialnego, który potrafi kochać na zawsze. Który zapewni psiakom wszystko, czego będą potrzebować. Tym bardziej teraz, kiedy zbliża się zima. Okres, który jest bardzo ciężki dla wszystkich w schronisku, zwłaszcza dla piesków znających ciepły kąt w domu. Bardzo prosimy aby każda osoba, która przeczyta ten tekst zastanowiła się czy nie ma w domu miejsca dla tych dwóch wspaniałych piesków. Spójrzcie tylko na te piękne i smutne oczka, pytając siebie czy jesteście w stanie podjąć się opieki na lata, w zamian otrzymując wszystko co psie serce może ofiarować.
Link do albumu Buby: https://www.fundacjapsom.pl/buba-2/
Link do albumu Rebusa: https://www.fundacjapsom.pl/rebus-2/