Aktualizacja:
Promyczek jest już ostrzyżony. Od razu poczuł się lepiej, stracił ponad 0,5 kg , które musiał codziennie dźwigać na swoim malutkim grzbieciku. Po całym jego ciele maszerowały stada pcheł, skóra jest bardzo pogryziona i podrażniona. Mamy nadzieję, że z dnia na dzień psiak będzie czuł się lepiej. Dostaje wysokiej jakości karmę, preparaty witaminowe i jest cały czas pod opieką weterynarza. Czeka go jeszcze konsultacja okulistyczna. Trzymajcie mocno kciuki za malucha !

W dniu dzisiejszym tj. 23.01.2020 został podrzucony pod naszym schroniskiem piesek w typie yorka w wieku ok. 6 lat. Piesek jest w koszmarnym stanie. Bardzo brudny, zapchlony, cały pokryty ogromnymi dredami, które utrudniają mu normalne poruszanie. Jego skóra pod tą skorupą jest również w fatalnym stanie. Psiak ma kłopoty z oczami i prawdopodobnie nie widzi. W schronisku piesek dostał nowe imię, będzie się od dziś nazywał Promyczkiem. Bedzie ostrzyżony, poddany diagnostyce i leczeniu.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w ustaleniu osoby, która doprowadziła psa do takiego stanu i wyrzuciła jak śmiecia. Może ktoś poznaje psiaka, może sąsiedzi mieli podobnego i już go nie mają. Prosimy o każdą informację, zachowacie Państwo anonimowość. Pomóżcie ukarać tego zwyrodnialca.
W przyszłości Promyczek będzie szukał domu tymczasowego, będziemy o tym informować.