Tak o spotkaniu Marzenie Doktora Majewskiego: pomoc bezdomnym psom, pisze Małgorzata Luzak:

MARZENIE DOKTORA MAJEWSKIEGO – dziś w Ratuszu odbyła się impreza charytatywna poświęcona niedawno zmarłemu znanemu lekarzowi weterynarii Mieczysławowi Majewskiemu. Doktor Mietek związany był ze schroniskiem dla psów w Nowym Dworze Maz. prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych. Jego marzeniem było wykończenie pawilonu dla podopiecznych schroniska. Dzisiejsza impreza miała pomóc w realizacji tego marzenia. I POMOGŁA :))) Były wspomnienia, przy których wielu osobom zakręciła się łza w oku. Nie można mówić bez emocji o kimś, kogo się znało jako oddanego zwierzakom lekarza, człowieka z pasją, pogodnego, życzliwego. Doktor Mietek odszedł tak szybko, za szybko. To dla niego i dla psiaków ze schroniska pięknie zagrał kwartet smyczkowy PRIMA VISTA, duże brawa zdobyła ANNA MARIA KRUPA z akompaniującą jej ANASTAZJĄ LEWANDOWSKAJĄ. Dziecięca (ale nie tylko) publiczność doskonale bawiła się podczas występu teatru ZŁOTY DUKAT. Dzieci nie tylko oglądały spektakl, ale też grały w nim różne role. Imprezę zakończył mini recital ANDRZEJA KRZYWEGO. Całość imprezy i to co najważniejsze, czyli licytację darów, z której dochód przeznaczony jest na pomoc psom ze schroniska, prowadziła z wrodzonym wdziękiem i doskonałym efektem aktorka ILONA KUCIŃSKA. Dzielnie pomagała jej LENKA TRZASKOMA. Najlepiej na licytacji szły obrazy ( różne style i różne techniki) z kotami. Rekord pobił mały obrazek przedstawiający małego kota od tyłu. W ten oto sposób koty wzbogaciły schronisko dla psów. Licytowane też były pejzaże, obrazy z kwiatami, kalendarz z reprodukcjami Olgi Boznańskiej, oryginalna biżuteria. Nad przebiegiem licytacji czuwała przyjaciółka doktora Mietka i współorganizatorka dzisiejszego przedsięwzięcia RENATA FALASZEWSKA. Było też coś dla ciała, czyli pyszne domowe ciała z kawą lub herbatką.
ZEBRANO – 6030 zł. WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW ZA SERCE I CHĘĆ POMOCY BEZDOMNYM PIESKOM.

A my:
*Ogromnie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy byli z nami w tym dniu.
*Szczególne podziękowania dla Pani Renaty Falaszewskiej – organizatorki tego przedsięwzięcia i Dr Ewy Michałowskiej.
*Wielkie podziękowania dla Ilony Kucińskiej za wspaniałe poprowadzenie całego spotkania.
*Podziękowania dla artystów: Kwartetu smyczkowego PRIMA VISTA, Anny Marii Krupa i Anastazji Levandovskaia, Teatru ZŁOTY DUKAT i dla Pana Andrzeja Krzywego.
*Dziękujemy Darczyńcom, którzy podarowali piękne rzeczy na licytację: Mai Michałowskiej, Sonii Stadnik, Oliwii Pasierbowskiej, Ewy Jaworskiej, Pana Witolda Hass, Wójta Gminy Wieliszew Pana Pawła Kownackiego.
*Pięknie dziękujemy Rodzinie Cejnóg za wspaniałe ciasta domowej roboty.
*Dziękujemy również Prezydentowi Miasta Legionowo Panu Romanowi Smogorzewskiemu za udostępnienie Ratusza, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie Sali Widowiskowej, Gazetom za patronat medialny.