19 lipca w godzinach 14-23 wzięliśmy udział, razem z Pogotowiem dla Zwierząt, w interwencji w hodowli (zrzeszonej w Zwiazku Kynologicznym) w Łomiankach. Na miejscu znaleźliśmy ok 70 yorków w makabrycznych warunkach.
Większość psów umieszczona była w małych klatach oraz kontenerach ustawionych piętrowo, psy załatwiały się pod siebie, nikt nie sprzątał owych klatek dobrych kilka miesięcy. W odchodach zalęgły się też robaki. W klatkach nie było wody ani karmy, psy są wychudzone, zarośnięte, oblepione odchodami. Większość z nich ma problemy między innymi z oczami, skórą, mają też zęby w koszmarnym stanie.

Fetor, który wydobywał się z pomieszczenia w piwnicy uniemożliwił w pierwszej chwili wejście do środka, udało się to dopiero strażakom zaopatrzonym w maski tlenowe. Włączyli oni również specjalne dmuchawy, które przewietrzyły pomieszczenie.

Udało się odebrać psy, są one już bezpieczne w klinikach i domach tymczasowych.
Pięć z nich znalazło schronienie u nas w siedzibie Fundacji. Do późnych godzin nocnych oraz dziś strzygliśmy i kąpaliśmy pieski.

 
Aby pomóc nam robić więcej takich interwencji i utrzymać później psiaki, prosimy Was o wsparcie:Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
Iwona Kowalik
Ul. Modlińska 107B
05-110 Jabłonnakonto: 49 8013 0006 2001 0014 0865 0002
Paypal: fpbm_adopcje@wp.pl

Dziękujemy

 
Pojawia się wiele pytań o adopcję. YORKI SĄ „DOWODEM” W SPRAWIE I BĘDĄ DO ADOPCJI PO ZAKOŃCZENIU SPRAWY SĄDOWEJ. JEŚLI WSZYSTKO ZAKOŃCZY SIĘ POZYTYWNIE TO WYŚWIETLIMY KOMUNIKAT, ŻE PIESKI SĄ DO ADOPCJI.
 
Dodaj komentarz

Twój adres mailowy nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

Możesz użyć tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

wyczyść formularzWyślij