W dniu 20.04.2020 wraz z Fundacją Animal Rescue Polska braliśmy udział w interwencji na jednej z posesji w Legionowie. Na miejscu w ogromnym brudzie, bałaganie i w niewyobrażalnym fetorze żyło 131 gołębi. Jedne były przetrzymywane w ciasnych klatkach, inne żyły zamknięte w budynku gospodarczym i na jego poddaszu. Gołębie nigdy nie były wypuszczane, nie miały sprzątane, nie miały odpowiedniej karmy ani czystej wody. W niektórych miejscach góry odchodów miały wysokość ponad 40 cm. W wielu miejscach w budynku rozkładały się padłe ptaki.
Była to kolejna nasza interwencja w tym miejscu. Niestety właściciel jest osobą z problemami psychicznymi i nie widzi, że krzywdzi ptaki. Póki nie zapadnie wyrok sądu w sprawie znęcania się nad zwierzętami, mamy związane ręce i możemy tylko interweniować.
Gołębie przebywają obecnie pod naszą opieką. Wiele z nich jest zaobrączkowana, więc prawdopodobnie ptaki mają swoich właścicieli. W miarę możliwości będziemy sprawdzać ich numery i próbować kontaktować się z właścicielami. Teraz gołębie potrzebują witamin i dobrej karmy, wiele z nich wymaga również opieki weterynaryjnej. Będziemy prosić Państwa o wsparcie finansowe i pomoc w opiece nad tym skrzydlatym stadem.