Wczoraj 13 maja 2018 dostaliśmy od Straży Miejskiej zgłoszenie odbioru psa z terenu Łomianek. Na miejscu okazało się, że to szczeniak, około trzy miesięczna suczka ze złamaną łapką. Z informacji uzyskanych od Straży Miejskiej wiemy, że nad szczeniakiem znęcali się “właściciele”. Sprawę karną przeciwko oprawcom poprowadzi Fundacja Mondo Cane. Suczka nazwana u nas Mandarynka jest już w lecznicy Legwet na diagnostyce. Po przyjeździe do schroniska była bardzo obolała i przestraszona. Każda nasza próba, choćby najdelikatniejszego dotyku kończyła się płaczem suni. Przed nami jeszcze dużo pracy, aby maleństwo zapomniało o krzywdach jakie ją spotkały ze strony oprawców, żeby na nowo nauczyła się ufać człowiekowi i cieszyć się z jego bliskości. Będziemy informować na bieżąco o stanie jej zdrowia i o postępach w sprawie.