30 września – otwarcie SCHRONISKA FUNDACJI PRZYJACIELE BRACI MNIEJSZYCH w Nowym Dworze Maz. Było wielu zaproszonych gości : minister Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, przedstawiciele władz gmin współpracujących ze schroniskiem, policja, straż miejska, wolontariusze, sponsorzy, lekarze weterynarii, przyjaciele schroniska. Pogoda dopisała, było uroczyste przecięcie wstęgi, zwiedzanie schroniska.

A tak nasze schronisko oceniają nasi goście (tekst z facebooka Radnej Legionowa Małgorzaty Luzak)
“Wszyscy byli pod wrażeniem, że tak może wyglądać schronisko. Czyste boksy, psiaki otwarte na ludzi, zadbane , na początku poszczekały, ale potem przyglądały się gościom, nadstawiały łebki do pogłaskania. Właśnie ich postawa jest najlepszym dowodem na to, że w tym schronisku troszczy się o podopiecznych na co dzień, że są oni traktowani przyjaźnie, z miłością, a nie tylko na pokaz. Psie oczy nie kłamią. Uporządkowany teren, wybiegi ze sprzętami do zabawy, krzewy, drzewka, wyłożone kostką alejki – to daje obraz przemyślanego działania i dbałości o to, by psiaki przebywały w przyzwoitych warunkach. I wreszcie pawilon ze szpitalikiem, salą operacyjną, gabinetem lekarskim, salą konferencyjną i pomieszczeniami dla pracowników oraz (w drugiej części) z boksami wewnętrznymi dla psów mniej odpornych na uciążliwe warunki klimatyczne, małych. Z każdego boksu psiaki mają wyjście na małe wybiegi.”

W czasie uroczystości minister Jan Grabiec otrzymał symbolicznego pluszowego psa. Było to podziękowanie za pomaganie od wielu lat bezdomnym psiakom oraz zachęta do dalszego działania, zwłaszcza w sprawie stworzenia naprawdę prozwierzęcej ustawy o ochronie praw zwierząt.

Dziękujemy miłym Gościom za przybycie i za dary dla naszych podopiecznych.