ODEBRANE SUCZKI – MAJĄ SZANSE NA POWRÓT DO SPRAWNOŚCI. POMÓŻMY IM !!!

Suczki z Nowego Dworu Mazowieckiego interwencyjnie odebrane właścicielowi są już po diagnostyce układu ruchu. Czekają na operacje mające na celu powrót do sprawności i wyeliminowanie bólu, który na pewno im towarzyszy przy poruszaniu.
Czarno – biała suczka nazwana przez nas Stokrotka z najbardziej zdeformowanymi łapkami porusza się tylko na przednich kończynach, tylne kończyny ze skręconymi kolanami trzyma uniesione do góry. W badaniu klinicznym stwierdzono u niej obustronne zwichnięcie przyśrodkowe rzepki IV stopnia. W badaniu RTG w premedykacji widoczna obustronnie znaczna rotacja kości piszczeli względem kości udowej, zdeformowane kątowe kości udowe. Wada postawy jest wadą genetyczną, wrodzoną. Mogła zostać pogłębiona przez nieodpowiednie warunki utrzymania. Stokrotkę czeka obustronna operacja korekcji osi kończyny poprzez osteotomię kości udowych i piszczelowych. Koszt operacji 3000 zł za jedną stronę.
Czarna – podpalana maleńka sunia nazwana Aksamitka ma lewą tylną kończynę koślawą, skręconą przyśrodkowo, kulawizna III stopnia. W badaniu klinicznym stwierdzono zwichnięcie przyśrodkowe rzepki IV stopnia. W badaniu RTG w premedykacji widoczna rotacja kości piszczeli względem kości udowej. Wada postawy jest wadą genetyczną, wrodzoną. Mogła zostać pogłębiona przez nieodpowiednie warunki utrzymania. Aksamitka kwalifikuje się do jednostronnej operacyjnej korekcji osi kończyny poprzez osteotomię kości piszczelowej.
Długowłosa trikolorka nazwana Magnolią porusza się tylko na podkulonych łapkach, kulawizna II stopnia lewej kończyny miednicznej. W badaniu klinicznym stwierdzono zwichnięcie przyśrodkowe rzepki II stopnia. W badaniu RTG nieznacznie zmieniona oś kości długich kończyny miednicznej lewej. Przesunięcie guzowatości kości piszczelowej lewej ok. 10 stopni w stronę przyśrodkową. Magnolię czeka leczenie operacyjne przesunięcia guzowatości kości piszczelowej.
Pierwszą operację wykonamy po zakończeniu 14 dniowej kwarantanny, po odrobaczeniu i odkarmieniu suczek, które są bardzo niedożywione i jeszcze w słabej kondycji.
Prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los tych maleńkich, bezbronnych psinek, które już tak wiele cierpienia zaznały w swoim życiu o pomoc w sfinansowaniu ich operacji. Wykonanie wszystkich powyższych zabiegów powinno zamknąć się w kwocie ok. 12 000 zł.
Będziemy wdzięczni za każdą, choćby najmniejszą wpłatę.

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
Ul. Modlińska 107 B
05-110 Jabłonna
Nr. Konta : 49 8013 0006 2001 0014 0865 0002
SWIFT – POLUPLPR
IBAN – PL 49 8013 0006 2001 0014 0865 0002
Paypal:fpbm_adopcje@wp.pl