Prosimy o szczere, wyczerpujące odpowiedzi na zawarte w ankiecie pytania.

Celem tej ankiety jest:

• Określenie Państwa możliwości, jako przyszłych Opiekunów,

• Określenie warunków, jakie mogą Państwo zapewnić psu lub kotu,

• Zwiększenie prawdopodobieństwa udanej adopcji,

• Wybór odpowiedniego psa albo kota dla Państwa.

Przekazane informacje w ankiecie umożliwiają nam przeprowadzenie udanej adopcji i nie będą wykorzystywane w żadnym innym celu.

Ankieta adopcyjna

Prosimy o szczere, wyczerpujące odpowiedzi na zawarte w ankiecie pytania.

Celem tej ankiety jest:

1. Określenie Państwa możliwości, jako przyszłych Opiekunów.
  2. Określenie warunków, jakie mogą Państwo zapewnić psu.
  3. Zwiększenie prawdopodobieństwa udanej adopcji.
  4. Wybór odpowiedniego psa dla Państwa.

1. Informacje o zwierzęciu

Jakiego zwierzęcia dotyczy ankieta? *
Wybór ma wpływ na kolejne pytania.

2. Dane personalne

Aktualne zajęcie *
Maksymalnie 75 znaków.

3. Kilka słów o sobie

4. Sytuacja mieszkaniowa

Gdzie Pani / Pan mieszka? *
Gdzie będzie przebywał pies? *
Wybór ma wpływ na kolejne pytania.

5. Sytuacja finansowa

Czym zamierza Pani / Pan żywić psa? *
Czym zamierza Pani / Pan żywić kota? *

6. Adoptowane zwierzę

Skąd Pani / Pan wie o naszym schronisku? *

7. Kwestie formalne

Czy wyraża Pani / Pan zgodę na wizytę przedadopcyjną i poadopcyjną? *
Czy wyraża Pani / Pan zgodę na podpisanie umowy adopcyjnej, w której zawarte jest, że Opiekun zobowiązuje się, że nie pozbędzie się, nie sprzeda, nie porzuci, nie odda zwierzęcia osobom trzecim bez uzyskania pisemnej zgody reprezentantów Fundacji? *

W przypadku adopcji psa, opiekun zobowiązuje się do:

• Leczenia psa wg. zaleceń przekazanych przy odbiorze psa.
  • Opłacenia podatku za posiadanie psa (jeśli jest to wymagane w miejscu zamieszkania).
  • Corocznego szczepienia psa przeciw wściekliźnie i innym chorobom wraz z poddaniem psa badaniu ogólnego stanu zdrowia u lekarza weterynarii z wpisem do książeczki i karty badań.
  • Niewypuszczania psa w miejscach otwartych bez dozoru.
  • Spełniania wszelkich obowiązków wynikających z prawa miejscowego.
  • Minimum jednej, obowiązkowej, corocznej wizyty u lekarza weterynarii w miesiącu kwietniu (każdego roku).

W przypadku adopcji kota, opiekun zobowiązuje się do:

• Leczenia kota wg. zaleceń przekazanych przy odbiorze kota.
  • Corocznego szczepienia kota przeciw chorobom zakaźnym wraz z poddaniem kota badaniu.
  • Ogólnego stanu zdrowia u lekarza weterynarii z wpisem do książeczki i karty badań.
  • Spełniania wszelkich obowiązków wynikających z prawa miejscowego.
  • WAŻNA INFORMACJA! Przyjęcie kota pod swój dach nie powoduje u zwierzęcia natychmiastowej wdzięczności. Zwierzę wydawane do adopcji jest często po przejściach, czasem traumatycznych, może czuć się niepewnie w nowym miejscu. Na jego miłość oraz otworzenie się trzeba często zaczekać. Ważnym punktem umowy jest, że kot NIGDY nie trafi na ulice bądź do schroniska. Aby uniknąć takich sytuacji przykładamy ogromną wagę do wyboru jak najlepszego domu dla kotów, które mamy pod naszą opieką. Dlatego też przeprowadzamy rozmowy telefoniczne, wizyty przed i po adopcyjne oraz informujemy, że nie istotna jest kolejność zgłoszeń w sprawie adopcji konkretnego zwierzęcia. Kolejnym ważnym punktem umowy jest pozostawanie w kontakcie z Fundacją oraz minimum co pół roku przekazywanie aktualnej informacji/ zdjęć o kocie. Zawsze też służymy radą i pomocą, jeśli wystąpią jakieś trudności, w tym problemy behawioralne.
Czy zgadza się Pani / Pan na te warunki? *
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych. Administratorem danych jest Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych z siedzibą w Jabłonnie, ul. Modlińska 107 B. Dane przetwarzane są wyłącznie w celach statystycznych oraz w celu przekazywania wprowadzonych przez Państwa informacji lub innych działań zgłaszanych w przekazywanych formularzach elektronicznych lub zgłoszeniach. Dane nie będą udostępniane innym, nieuprawnionym podmiotom. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie do nas wiadomości e-mail z adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. *

8. Dodatkowe informacje

Dziękujemy za wypełnienie ankiety. Prosimy kliknąć w przycisk "Wyślij" znajdujący się poniżej, aby wysłać do nas ankietę.

Ankieta zostaje rozpatrzona w terminie do 3 dni roboczych. Jeśli zostanie rozpatrzona pozytywnie, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie.

Zastrzegamy sobie prawo do nie wydania psa lub kota osobie, która w naszej ocenie nie będzie odpowiednim opiekunem oraz nie udzielania informacji o przyczynach odrzucenia ankiety.

Przy adopcji psa lub kota, wraz z umową poprosimy Państwa o własnoręczne podpisanie również tej, wypełnionej przez Państwa ankiety.

Zastrzegamy sobie prawo do nie wydania psa lub kota osobie, która w naszej ocenie nie jest odpowiednim Opiekunem.