20 marca 2016 roku odbyła się kolejna impreza organizowana w Schronisku dla bezdomnych psów w Nowym Dworze Mazowieckim. Cała impreza organizowana była przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych oraz przez Wójta Gminy Wieliszew Pana Pawła Kownackiego. Bieg liczył 1000 metrów. Uczestnicy mogli ten odcinek przebiec lub przejść a cel był szczytny – pomoc psiakom. Wpisowym na bieg były dary w postaci kołder, ręczników, koców, karmy lub datek do puszki. Przybyło wielu chętnych. Niektórzy biegli sami, niektórzy ze swoimi psami. Nasze schroniskowe psiaki też biegły razem z naszymi wolontariuszami. Po biegu każdy uczestnik dostał upominek ufundowany przez Wójta Gminy Wieliszew Pana Pawła Kownackiego oraz Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego oraz drewniany medal wykonany przez Pracownie Reklamy “Retro”.

W budynku schroniska można było napić się ciepłej herbaty lub kawy i skosztować wspaniałych wypieków Rodziny Cejnóg oraz Rodziny Wizowskich. W salce edukacyjnej dzieci uczył szacunku do zwierząt Tom Justyniarski, autor lektury szkolnej pt.” Psie Troski” Dzieci  z wielkim zaciekawieniem słuchały Toma i miały również okazję poznać jego malutką sunię –  Lusię. O godzinie 15 na terenie przed schroniskiem odbył się pokaz psich sztuczek. Udział brały psiaki rasowe jak również kundelki (3 adoptowane z naszego schroniska). Nie było wygranych. Wszyscy byli równie wspaniali i każdy psiak dostał nagrodę. Nad całą imprezą czuwała Straż Pożarna z Wieliszewa a muzycznie czas umilił nam Dj Megaartman.

Dziękujemy:

* Pani Izabeli, Panu Pawłowi, Igorowi i Markowi Kownackim za pomysł organizacji biegu, za nieocenioną pomoc przy całej realizacji imprezy;

*Rodzinie Cejnóg za wspaniałe ciasta! Jesteście wspaniali!;

*Państwu Wizowskim za pyszne ciasto i rzeczy na wielkanocny kiermasz;

* Dj. Megaartman- za wspaniały, wesoły nastrój podczas imprezy. www.facebook.com/dj.megaartman

*Państwu Kisielińskim z Pracowni Reklamy “Retro” za wspaniałe medale i drewniane upominki dla najmłodszych https://www.facebook.com/pracowniareklamyretro/

*Gazetowym Plecionkom za piękne rzeczy na wielkanocny kiermasz;

*Przedszkolu w Łajskach za wspaniałe rękodzięła na kiermasz wielkanocny;

*Tomowi Justyniarskiemu za pouczający wykład o psach;

*Wolontariuszom  za nieocenioną pomoc!;

*Wójtowi Gminy Wieliszew Panu Pawłowi Kownackiemu za upominki dla uczestników biegu oraz organizacje biegu;

*Prezydentowi Miasta Legionowo Panu Romanowi Smogorzewskiemu za upominki dla uczestników biegu;

*Straży Pożarnej z Wieliszewa za dbałość o nasze bezpieczeństwo;

* Uczestnikom imprezy! Było wspaniale, wesoło i gwarno;

*Gazetom za patronat medialny.

Raz jeszcze dziękujemy każdemu z osobna za pomoc. Dzięki Wam możemy zmieniać życie bezdomnych psów. Dziękujemy za to, że jesteście!

Filmik z imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=pxm9lebRYLg